Zdrowo siedzieć, czyli jakie znaczenie ma wygodny fotel biurowy

Postawa przy komputerze wpływa na wiele czynników. Ma ona znaczenie nie tylko dla wydajnej pracy, ale i dla zdrowia. Zaniedbanie tego aspektu może skutkować przykrymi dolegliwościami.

Niebezpieczne siedzenie?

Negatywnych skutków niewłaściwego siedzenia może być wiele. Nie bez powodu w szkole czy w domu rodzice zwracali uwagę na postawę. Wiele osób pamięta hasło: „nie garb się!”. Konsekwencje nieprawidłowej postawy to m.in.:
– bóle w różnych odcinkach kręgosłupa,
– skolioza lub inne wady postawy,
– spadek koncentracji,
– problemy z krążeniem,
– dolegliwości ze strony mięśni.

Dobre krzesło do komputera

Zakup właściwego fotela do pracy przy biurku może znacznie zmniejszyć ryzyko tych dolegliwości. Fotel na kółkach to większe pole manewru, bez niepotrzebnego przechylania się i obciążania kręgów. Właściwie uregulowane, profilowane oparcie krzesła odciąża kręgosłup i pomaga zachować prawidłową postawę. Regulacja wysokości sprawia, że fotel biurowy ergonomiczny dopasować można do wzrostu danej osoby tak, aby nie występował ucisk na uda oraz by łokcie były na odpowiedniej wysokości.

Siedzenie wydaje się oczywistą czynnością. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak się siedzi i w razie potrzeby wymienić niewygodne krzesło na ergonomiczny fotel. Źródło – https://www.ergo-fotel.pl/fotele-krzesla-ergonomiczne

biuro