Proces klejenia fototapety

Kiedy ściana i fototapeta jest już przygotowana, przychodzi czas na właściwe klejenie. Najpierw konieczne jest przygotowanie kleju oraz nałożenie go na tapetę, dopiero później przechodzimy do przymocowywania jej do ściany, oczywiście w konkretny sposób. To bardzo ważny etap ? pamiętajmy, aby nie nałożyć kleju zbyt wiele.

Fototapeta w salonie

Co dalej?

Kiedy klej zostanie dobrze rozprowadzony na tapecie, zaczynamy zabawę z przyklejaniem. To niezwykle istotne, aby robić to powoli i dokładnie- jeśli popełnimy choć mały błąd, wszystko będzie widoczne na sam koniec i z pewnością nie będzie nam się podobało.

Co więc robić?

Fototapetę należy przyklejać od strony okna, nawet, jeśli jest to na środku ściany ? wtedy widoczność jest znacznie lepsza. Trzeba zadbać o to, aby dokładnie przykleić pierwszy element fototapety do kuchni tak, aby nie zalazły się pod nią żadne, nawet najmniejsze pęcherzyki powietrza, bowiem zniweczy to cały plan. Jeśli się udało, powoli przechodzimy do mocowania dalszych części. Pamiętajmy, że zawsze należy rozpoczynać od góry i kierować się do dołu!