Nietypowe fototapety do kuchni

Dekoracja wnętrz to termin, który obejmuje również współczesne kuchnie, które są wnętrzami jasnymi, bez oparów i tłustego osadu spalanego gazu. Chcemy mieszkać w pięknych wnętrzach więc design kuchni obejmuje nowoczesne elementy wykończenia wnętrz, meble i sprzęt kuchenny, który jest przede wszystkim ładny, niekoniecznie niezawodny. Fototapety dołączyły do elementów wystroju niedawno, zaledwie kilkanaście lat temu technologie produkcji pozwoliły na wykorzystanie fototapet we wnętrzach kuchennych.

Gdzie naklejamy fototapety w kuchni? Innowacyjnym zastosowaniem jest naklejanie fototapet zamiast płytek ceramicznych w przestrzeni między szafkami stojącymi i wiszącymi. Ta szeroka, ale niska powierzchnia wymaga zastosowania specjalnych motywów na fototapetę, które oczywiście można znaleźć w galerii https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-kuchni/ . Specyficzne motywy są dostosowane proporcjami wymiarowymi, ale często kupowane są do tych celów panoramy miast. Świetnie się do tego nadają, zwłaszcza te, które przedstawiają miasto z wieżowcami są fotografowane z niewielkiej wysokości. Jeśli popatrzy się na zdjęcia panoramiczne Nowego Jorku, to wiele z nich nadaje się jako motyw do kuchni https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-nowy-jork/ . Fototapety nakleja się w kuchni zamiast płytek ceramicznych dwoma sposobami. Pierwszy sposób to laminowanie zwykłej fototapety drukowanej na syntetycznym papierze. Laminat chroni fototapetę przed zawilgoceniem, sprawia, że można ją zmywać oraz znacznie poprawia jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Drugi sposób to osłonięcie fototapety szybą, która może spełniać tę sama funkcje co laminat. Nakleja się w tym przypadku fototapetę samoprzylepną z klejem po stronie wydruku.

Fototapeta samoprzylepna ma jeszcze inne zastosowanie. W starszych kuchniach, które planujemy zmodernizować dopiero za kilka lat, fototapetami samoprzylepnymi można okleić fronty mebli kuchennych i sprzętu, głównie lodówek. Oczywiście w takim przypadku również warto je laminować dla ochrony przed zarysowaniem oraz po to, żeby można je było czasem umyć.

Warto również wspomnieć o tym, że fototapetę można naklejać w kuchni na ścianę bez mebli, o ile taka mamy, podobnie jak w każdym innym wnętrzu. Jeśli jest taka możliwość to zazwyczaj korzysta się z fototapety 3d, która przy okazji dekorowania optycznie powiększa pomieszczenie. Jeśli takich możliwości nie ma rezygnuje się z fototapety na rzecz obrazów o tematyce zbliżonej do tej, którą nakleiliśmy zamiast płytek ceramicznych. Jeśli jest to jedyna fototapeta lub obraz, to motyw może być dowolny, nie musi to być jedzenia, owoce lub przyprawy, chociaż motyw z kawą wprowadza ciekawy nastrój.